Product this the buying be mirrors, viagra vs levitra which is better I some of with it the.

Archiwa z Grudzień, 2018

Znowu biała zima

Cały dzień sypało i wieczorem też. Przybyło sporo, drzewa zbielały, zima jak za starych czasów. Temperatura nie przeskoczyła nad zero, teraz minus dwa. Mocno powiewał wiatr pn-zach. Jutro jazda będzie wspaniała. Kręcimy 10-17, potem 21 do północy. Na sylwestrową jazdę przygotowaliśmy bilety 3 godzinne za śmiesznie niską cenę. Ktoś będzie chciał śmigać połowę krócej, zapłaci połowę tej śmieszności.

Teraz parę słów o sylwestrze narciarskim: zapraszamy na kameralne śmiganie na zagubionej sudeckiej przełęczy, z ogniskiem i bez nachalnej muzyki. Niewiele możemy zaoferować poza narciarskimi stokami, więc z resztą potrzeb trzeba radzić sobie własnym przemysłem. Uczestników obowiązują zasady codzienne naszej stacji – dobry humor, pełna kultura, zabieranie śmieci ze sobą. Psy, koty, chomiki zostawcie w domu. Pijani nie szusują. Race i sztuczne ognie pożądane.
Będzie parę ławek, jakieś kijki do kiełbaski i duży ogień w kilku odmianach.

Szczęśliwego i zdrowego Nowego Roku 2019!

Jest bardzo dobrze, a sylwester narciarski na bank

Wczoraj mgliście, zero na termometrze, wilgotność miliard procent, bez wiatru. Stoki przygotowaliśmy w nocy i zamarzły przy -2. Od rana solidnie sypie śnieg i przybywa w oczach, więc stoki grząskie. Jest minus 1 i kręcimy do 17, dojazd jest. Prognozy są takie, że śmiało można zaprosić na sylwester narciarski, będziemy śmigać 21.00-00.00. Więcej napiszę wieczorem. Fota z wczoraj, zgadnijcie ile nóg ma niebieski narciarz.

Nadzwyczaj dobrze

Szaro, mgliście, wilgotno. Niby ponuro, ale wcale nie! Cały dzień absolutnie trzymało zero, popadywał mżawkośnieg a teraz już -1 i pada śnieg nominalny. Właśnie kończymy przygotowanie stoków. Dzięki naszemu nowemu, tajnemu urządzeniu powierzchnie śniegowe naprawdę ładnie będą układać się pod nartą – sprawdźcie jutro 😉 Dojazd ok, parkingi w normie, wypożyczalnia działa. W weekend kręcimy 10-17, bo jazdy do 20.00 wymagają grubszej pokrywy. Teraz jest 15-20 cm. Na szczęście jest to fajny, firnowy śnieg. Przetarć w zasadzie nie ma. Zapraszamy.

Aha – aktualizacja robiona ze stoku, dzięki wspaniałemu zasięgowi jest to robota porównywalna z próbą nawiązania łączności z Marsem za pomocą radia lampowego „Stolica” uzbrojonego w antenę z wieszaka do ubrań…

Spoko i luz

Mgliście, ale na szczęście bez deszczu dzień dzisiejszy upływał. Śmigało się nawet-nawet, temperatura nie przekroczyła +półtora (tramwajowego). Bez wiatru. Wieczorem przebłysło niebo z zachodzącym słońcem. W nocy zamrozi, jutro będzie podobnie dobra jazda i [oby] niższa temperatura. Od 10 do 17 na jeden wyciąg. Parkingi już prawie w całości przejezdne.

Smutniej, ale nienajgorzej

Wczoraj było ładnie i dość mroźno, warunki narciarskie ekstra. Chętnych się najechało sporo, aż porobiły się pierwsze korki w tym sezonie (zwłaszcza wtedy jak w mrowie aut wbił się jeszcze autobus miejski z Wałbrzycha). Dziś temperatura skoczyła do plus jeden, jest mgła i siąpi z niej mżawka. Stoki za to są równe i świetnie przygotowane. Dziś kręcimy do siedemnastej. Prognozy są nie najgorsze, warunki narciarskie powinny do sylwka wytrzymać.

Super superowo

Cały czas sypie, jest pięknie i biało i super. Przyjeżdżajcie rano, albo koło piętnastej, bo szarańcza saneczkarzy i psiarzospacerowiczów blokuje parkingi. Jutro do 17.00 = potem zobaczymy.

Biała Wigilia

No i stało się, co miało się stać. Spadło ponad 10 cm śniegu, temperatura też spadła do minus pięciu. Wiatr nie spadł, tylko zmienił kierunek na pn-wsch. Stoki ubite, warunki piękne, biało aż w oczy kłuje. Jutro kręcimy 10-17. Wesołych Świąt, smacznego zająca czy tam karpia.

Muflon cudem uratowany!

Weekend paskudny, w sobotę nawet +4 i deszcz, niedziela +0,5 i deszcz. Śmigaliśmy po trzecim, najłagodniejszym stoku. Na szczęście śniegu było tak dużo i tak solidnie ubitego, że pokrywa wytrzymała ten armageddon pogodowy (jakże ostatnio popularny). Teraz karta się odwraca, w nocy zacznie się mróz i śnieżyca. Cały tydzień będzie normalnie zimowy, a śniegu znów ma po trochu przybywać. Na razie na stokach 10-20 cm, jutro szusujemy do 15.32. Od wtorku czynne 10-17.00 , chyba że warunki i narciarze bardzo dopiszą – wtedy zaczniemy normalny rozkład do dwudziestej przy lampach.

Za śnieżycą ciepło idzie

W pierwszy dzień zimy dzień cały śnieg padał, na szczęście minus jeden stopień. Wiatr solidny z południa ciągnie ocieplenie. Jutro pewnie będzie grząsko, niedziela też mokra. Wieszczą, że w poniedziałek wróci mróz. Muflon czynny od 10 do 17.00 (w wigilię krócej), w święta też a potem będziemy wydłużać do dwudziestej. Może w końcu narciarze odkurzą deski i zaczną używać śniegu – tego rzadkiego, grudniowego towaru… à propos: białego koło 30 cm, powinno wytrzymać te dwa dni ciepła.

Extra warunki, zobacz w TV!

Dziś narciarz śmigający zawodowo (ratownik) podsumował: warunki lepsze niż we Francji. A że właśnie wrócił z Alp – pewnie wie, co mówi. Na ubite, przewiane stoki w nocy spadła zamarzająca mżawka. Nawierzchnia zrobiła się szybka i idealna do precyzyjnej jazdy na krawędziach. Wiatr przycichł, minus sześć, chmury i prószący śnieg. Prognozy coraz lepsze, wygląda że weekend lekko ciepły a potem znów mroziki. Do Świąt kręcimy 10-17, w wigilię do 15.37. Dzisiaj poszedł kolejny news od nas w TV Wrocław, zobacz od 17 minuty na https://wroclaw.tvp.pl/40523585/20122018-1830

Powrót do góry