Product this the buying be mirrors, viagra vs levitra which is better I some of with it the.

Archiwa z Styczeń, 2018

Jutro ruszamy

Jest zimno (-2), wieje a białość utrzymała się nienajgorzej. Stoki bardzo twarde, ale kompletne i przejezdne. Niestety wszystkie obserwowane prognozy aktualnie zawiodły, nawet Norwegowie uważają, że teraz jest u nas +4 stopnie i leje 😉
Nie ma co czekać, jutro ruszamy o 10.00 do wieczora. Jak będą narciarze, to i do 20.00.
Przypominam – warunki dostateczne, szału nie ma ale jest ładnie i da się szusować.

Trzymamy się nieźle…

…jak na swój wiek. Dzisiaj w nocy nawet posypało, ale tylko z 3 cm. Trzyma lekki mróz. Wiatr solidny. Jutro ma być dość ciepło i padać, ale w to nie wierzymy, tak jak ludzie nie wierzą w śnieg na Andrzejówce. No to patrzta na fotę: dzisiaj, u nas, pośrodku Muflonskistacja. Jest śnieg? jest!

Ale i tak nieczynne, bo najważniejszy jest komfort naszych Kochanych Klientów, a takowego nie da się zapewnić aktuelmą.

Stand by

Trwa zawieszenie narciarstwa na kołku. Przełęcz Trzech Dolin zachowała śnieg, zwłaszcza na muflonich stokach. Ale jest to pokrywa cienka oraz wielokrotnie zmrożona – odpuszczona, pełna plam i zalodzeń. Trzeba czekać na mały choćby opad białego (chroń przed deszczem, Najwyższy!). Dzisiaj plus jeden-dwa, paskudny i szarpiący wiatr z południa, niosący strzępy chmur z sokołowskiej strony. Na szczęście bez słońca. Czekamy, pracujemy nad stokami. Niedługo ponowny start.

Uwaga! Muflony nieczynne przynajmniej do środy

Ciepło się zrobiło i stoki rozmiękły na tyle, że me ma sensu uprawiać narciarstwa. Zamrozi, dosypie to ruszamy z powrotem. Będę raportował, codziennie wieczorkiem po 21.00

Udany koniec ferii…

Ale nie koniec sezonu narciarskiego. Do dzisiaj cudem tutejszego mikroklimatu stoki naszej stacji utrzymały się w świetnym stanie. Szkoda, że klienci stracili wiarę, nie widząc śniegu przez swoje okna. Przynajmniej nie było tłoku, maksymalnie +2 stopnie i ze słabym wiatrem. Mgliście, ale to nie nowość na naszej Przełęczy. Nocne mrozy zapobiegły chlapie i śmigało się dobrze. Teraz czeka nas tydzień w kratkę, mróz i ciepło na przemian. Pewnie warunki będą się pogarszać do środy – czwartku. Jutro Muflon I czynny do ok. 18.00. Wieczorem zobaczymy, co dalej.

Bardzo dobrze

Pogoda nas oszczędziła. Nocne mrozy i umiarkowane dni z minimalnym plusem pozwoliły na utrzymanie stoków w idealnym stanie. Są równe, twarde, posypane śnieżnym cukrem. Przetarć już nie ma a śmiga się wyśmienicie. Nawet „najświetniejsi ze świetnych” instruktorzy z Zieleńca byli łaskawi pochwalić warunki na naszej skromnej stacji. Zapraszamy na godne zakończenie ferii na Anrzejówkę czyli Przełęcz Trzech Dolin. Do niedzieli warunków starczy, będą działały dwa wyciągi. Tłoku nie ma, dojazd i parkingi są.

Nie jest źle…

…a nawet jest dobrze. Rano zalodzone stoki popuściły koło południa i złapało leciutko powyżej zera. Potem już śmigało się świetnie choć jest twardo. Odwilży nie było, więc nawierzchnia uchowana i już znowu zmrożona. Jest kilka przetarć, omijalnych. Jutro kręcimy więc na dwa wyciągi, od 10.00 do 20.00 (dwójka do zmroku). Dojazd, parkingi ok, tłoku nie ma, no i w ogóle jest super.
Do końca ferii palimy popołudniami swedish torch – płonący pieniek. Ktoś przywiezie gar gibosu czy fasolki po brytyjsku to sobie może podgrzać 😉 (jak się podzieli z załogą…)

Zlodzenia, warunki narciarskie jednak trwają

Wczoraj było mgliście, wietrznie i wieczorem zrobiło się dość ciepło – ok 2 stopni na plusie. W nocy wszystko zamarzło, mgła i wiatr pozostały a stoki są pokryte lodem. Dlatego nieumiejętnych zapraszamy od południa, kiedy lód trochę zmięknie. Teraz jest 0 stopni, pokrywa śniegowa 10-30 cm, trzy spore przetarcia. Poza tym ok.

Chmurno ale dobrze

Zrobiło się cieplej a wilgotność wzrosła do poziomu chmury, w której znalazły się Muflony. Wczoraj było -2 stopnie, dzisiaj będzie koło zera. Odwilży nie ma, ale śnieg jest wolny – trzeba smarować narty. Na stokach może pojawić się kilka przetarć, bez tragedii. Kręcą dwa Muflony, dwójka do szesnastej. 10-20.00 codziennie do końca ferii. Większe ocieplenie zapowiadają od poniedziałku, ale nie na długo. Fota z przedwczoraj, bo brakuje słońca na naszych zdjęciach.

Gładkie szusy w słońcu

Dziś nareszcie zabłysła termojądrowa błyskotka na niebie, od razu życie stało się weselsze. Kolejny miliard ludzi postawił swoje pierwsze narciarskie kroki na Muflonie. Mróz 4-7 stopni. Wiatr powoli rosnący. Śniegu sporo, ubity na gładko, szusuje się wyśmienicie i szybko. Po weekendowym szaleństwie jest kameralnie i nietłoczno. Zapraszamy do 20.00, wieczorem śmiga się super. Prognozy niezłe, do końca ferii warunki powinny się utrzymać.

Powrót do góry