Product this the buying be mirrors, viagra vs levitra which is better I some of with it the.

Archiwa z Luty, 2017

Ciepło i jazda resztkami sił i śniegu

27lu17Weekend ładny pod znakiem ubywającego śniegu. Jeszcze są jezdne pasy pod świerkami, dziś i jutro do 16stej można będzie symbolicznie szusnąć. Od środy trzeba zawiesić działalność – prognozy są tak zmienne i sprzeczne że i powrót zimy jest możliwy. Wtedy jeszcze pojeździmy. Fota z soboty. Mała relacja z Muflona w 10 minucie wczorajszego głównego wydania Faktów TVP Wrocław, obejrzyjcie: http://wroclaw.tvp.pl/29245804/26022017-1830

Luuudzie, zima wróciła!

24lu17Pod Waligórą sypie śnieg i nasze lodowe przestrzenie pokrywa miękką, białą warstwą. Dziś żyliśmy sobie spokojnie, pilnowaliśmy zlodzonych, pełnych trawiastych plam ale jeszcze zdatnych do jazdy stoków, aż tu nagle o 14stej zaczęło sypać. Przy minus dwóch stopniach śniegu przybywało w oczach. Teraz już jest biało i przepięknie. Jutro tuż po pianiu koguta zrobimy stoki i zapraszamy na godne pożegnanie ferii. Warunki na pewno będą dobre. Super, że tym razem prognozy się sprawdziły. Kręcimy od 10.00 do 20.oo. Zapraszamy, będzie fajnie!

Słabo, ale jeszcze żyjemy

22lu17Deszcz pada, 1-3 stopnie powyżej zera, stoki powoli znikają a w zamian wyłażą śmieci i pogubione gadżety. Dzisiaj kręciło się u nas kilka osób, bo śmigać się jeszcze da na Muflonie pierwszym. Jutro działamy 10.00-16.00, prognozy nie wyglądają najlepiej. Zobaczymy, jesteśmy gotowi na wszystko.

Walczymy jak lwy

21lu17Deszcz obmierzły gnębi Muflony, ale stoki trzymają się całkiem, całkiem. Oczywiście mnóstwo plam z trawą, ale wzdłuż drzew da się fajnie śmigać, sprawdziłem. Poranny lód złagodniał, zastąpiły go potężne śniegokałuże wody. W dzień było do plus dwóch, po południu zero stopni. Nikt nie wie, co przyniesie pogoda – do odwołania kręcimy jednym wyciągiem do godziny 17stej. Od 10tej, natiurelmą.

Uwaga, lód!

21lu17Wiadomość z ostatniej chwili: stoki są jeszcze ładne i kompletne, ale padający do teraz deszcz narobił strasznego lodu. Jest +2, pochmurnie. Pozostaje odradzić śmiganie dzisiaj słabszym narciarzom, a więc lwiej większości naszych klientów 😉 . Niestety w tej sytuacji nie ma metod na poprawienie stoków. Fotka z czasów słonecznych, ale nic się nie zmieniło (oprócz pogody)

Zmiany,zmiany…

20lu17Dziś wymagająca pogoda i dość taka syberyjska. Minus jeden – plus jeden, wiatr południowy, silny i szarpiący. Chmura na pułapie ok 900 m, czyli tuż nad naszymi głowami. Śmiga się dobrze. Jutro niepewne warunki, może być ciepławo. Ale na pewno da się jeździć na nartach. O snołbordzie nie wspominając.

Niespodziewanie wspaniały dzień

19lu17-1Dziś wbrew prognozom lekki mróz, świetne słońce i jeszcze lepsze chmury, galopujące nad nami. Stworzyło to scenerię wędrujących słonecznych plam, dających wraz z ośnieżoną przestrzenią niesamowity i rzadki efekt. Wyratrakowane rankiem stoki pokryło grubą warstwą cukru, śmigało się znakomicie. Ogólnie poziom zadowolenia publicznego 100/100. Jutro Muflon I od 10.00, potem zobaczmy – ma przyjść w tygodniu przykre acz niewielkie ocieplenie.

Dziś mgliście, ale bardzo przyjemnie

18lu17W nocy spadło, i przed południem poprawiło. Szary firn wymieszał się z nowym białym śnieżkiem, a plamy trawy znowu się schowały. Za dnia do +2 stopni, teraz już -2. Bez wiatru, wilgotność duża. Wieczorem stoki stały się strasznie szybkie, śmigało się doskonale po prostu. Jutro kręcimy na dwa Muflony, będzie dobrze. Fota z wczoraj, bo zabywszy aparatu dziś.

Wczoraj było nieźle

17lu17Mag wyciągnęła z beznadziejnej sytuacji wielki autobus, który przywiózł saneczkarską szarańczę. Wieczorem zaczął padać gęsty śnieg. Który ubiliśmy.

Muflony uratowane i uradowane

16lu17Było słońce, ale chłodniej. Śniegi nie rozgrzały się do czerwoności jak wczoraj. Stoki wytrzymały i wieczorem zamarzły. Nasza cud-maszyna zeżarłszy kilkadziesiąt litrów arabsko-rusko-wenezuelskiego złota połatała co się dało, więc jutro zapraszamy nadal na oba Muflony. W weekend ma być chłodno i coś sypać, jesteśmy zatem dobrej myśli. Oczywiście sporo plam z trawą, ale jest przejezdnie i przyzwoicie.

Powrót do góry