Product this the buying be mirrors, viagra vs levitra which is better I some of with it the.

Archiwa z Grudzień, 2009

Popadało, ale słabo


Dopadało 5 cm śniegu. Wiatru brak, warunki narciarsie minimalne. w nocy -1, w dzień +2. Jutro z rana będziemy rzeźbic, może uda się przygotowac jedną trasę zjazdu.

Wrócił mróz, śnieg jeszcze nie


Piękny, słoneczny dzień. Przy -2,3 stopniach pozostałe łaty śniegu zamarzły na beton. Świąteczni goście pozbawieni supermarketowej rozrywki nawiedzili tłumnie Przełęcz Trzch Dolin. My zajmowaliśmy się pudrowaniem Muflona i zbieraniem, wyjątkowo w tym roku rozwiniętej, sieci kretówek.

I po śniegu


Ciepło spowodowało przełom, jaki zdarza się prawie co roku. Dziś +5 stopni i huraganowy wiatr pd-zach wytopiły nam większośc stoku. Szkoda, bo mnóstwo ludzi z nartami poszukiwało warunków. Pracujemy przy sprzęcie i czekamy na opady, które nadchodzą. Oby…

Wigilia jeszcze na śniegu


Dziś z rana mróz, potem 2 stopnie powyżej zera. Śnieg powoli topnieje. Telepało się po stoku trochę ludzi i dwoje instruktorów. Przed 15stą wszyscy pomknęli dzielic się opłatkami. Noc ciepła, ciekawe co przyniosą następne dni.

Dziwów pogodowych ciąg dalszy


Nad ranem zastaliśmy przysiadnięty śnieg i odwilż. W nocy musiało byc bardzo ciepło. A jakieś bisurmany śpiące w schronisku podeptały nam pół stoku, robiąc dziury sięgające Australii. Od południa zaczęło się ochładzac i wieczorem wszystko zastygło na beton. Stok ocalał.

Fen wszystko psuł


Ostro wiało z południa, pięc razy zmieniała się pogoda. Temperatury od -3 do +2 stopni, słońce i chmury. Wszystko co mogło, zepsuło się i spartoliło. Na koniec urwaliśmy w ratraku listwę gładzącą. Jutro będzie lepiej;)

Lazy monday


-8 stopni, bez opadów. Za to powiało, a śnieg zbudował setki śnieżnych maszkaronów. Widoki jeszcze bardziej zbajkowiały. Grzebaliśmy tu i tam poprawiając infra i ultrastrukturę Muflona. Jeździło kilkunastu narciarzy. Jeden nawet próbował oszukiwac, wpinając się w połowie wyciągu. Nie zdawał sobie biedaczyna w nartach za dwa kawałki sprawy, że w ten sposób naraża siebie i innych na spadnięcie liny i ciężkie obrażenia. Eh ludzie…

Mimo mrozu narciarze dopisali

20gru09-1
Nawet najmłodsi bawili się świetnie. Było trochę słońca, w powietrzu unosił się brokat zmrożonych płatków. Wiatr południowy, chwilami silny. Opadów brak. Stok równy, bez przetarc. Krety się uspokoiły, może wreszcie spac poszły?

-20 i wiatr. Znaczy chłodnawo

20gru09
Mroźny, piękny dzień oblodził twarz ratrakowej Magdaleny. Strzelały zamki błyskawiczne, zapięcia do karnetów narciarskich i inne plastiki. Wiele aut nie ruszyło się z parkingu pod Muflonem o własnych siłach.

Utrzymuje się klimat lodowego królestwa

19gru09-1
Bezwietrznie, bez opadów. Suchy mróz od 12 do 15 stopni. Śniegu na stoku (ubitego na beton) ok. 15-20 cm. Zachmurzenie pełne, czasem wyjrzało słońce. Widoków nie da się opisac… Narty warto potraktowac dobrym smarem albo chociaż parafiną (u nas za friko).

Powrót do góry